Adaptacja

Nasze opiekunki i wychowawczynie są pełne zaangażowania, chciałyby by Wasze dziecko od pierwszej chwili w żłobku, przedszkolu czuło się dobrze, bezpiecznie, komfortowo. Mają duże doświadczenie w pomaganiu dzieciom w adaptacji w nowym miejscu, ale by przebiegła ona jak najmniej boleśnie dla Waszego dziecka, potrzebujemy też Waszej pomocy. Dlatego dzielimy się tu z Wami naszymi sposobami, które mogą być pomocne w adaptacji Waszej pociechy.

W naszym żłobku i przedszkolu adaptacja przebiega następująco:
  • Pierwsze spotkanie w żłobku – dziecko w obecności Rodzica, zapoznaje się z ciociami, z dziećmi, poznaje nowe otoczenie placówki. Takie spotkanie trwa przez dwa dni tj. 2 i 3 września 2019r po dwie godziny w ciągu dnia tj. od 9.00-11.00.
  • Drugie spotkanie – Dziecko zostaje zostawione przez Rodzica w żłobku samo.
    Pobyt dziecka trwa w zależności od zachowania i reakcji dziecka od 30 minut do 2 godzin.
  • Długość kolejnych dostosowujemy do potrzeb i zachowania malucha. Z reguły kolejne spotkania są stopniowo zwiększane po dokładnej obserwacji dziecka.

W naszym żłobku polecamy Rodzicom, aby dać dziecku 2 tygodnie czasu na adaptację, aby czas pobytu dziecka stopniowo wydłużać, tak, aby jak najmniej stresująco dziecko przystosowało się do nowej sytuacji.